Záchrana dětského hřiště v ulici V mezihoří

V těsné blízkosti našeho sboru (v ulici V mezihoří) se nachází dětské hřiště, které bylo již po mnoho let zcela zanedbané, prolézačky, houpačky a lavičky poškozené, pískoviště vlastně neexistující. Z plotu okolo hřiště zbylo několik sloupků a cárů pletiva.

Hřiště před rekonstrukcí

Apely na městské zastupitelstvo nepomáhaly, neboť hřiště leží na pozemku patřícím Českým drahám. Když se obyvatelé blízkého okolí v roce 1997 dozvěděli, ze České dráhy chtějí hřiště zcela zrušit a pozemek pronajmout na depo náklaďáků, utvořila se skupina sousedů, která připravila petici proti zrušení hřiště.

Skupina později přešla pod střechu a právní zaštítění sboru Českobratrské církve evangelické a zformovala se jako Pracovní skupina pro záchranu hřiště.

Pracovní skupina po roce jednání pronajala hřiště od Českých drah za symbolickou částku a začala připravovat jeho opravu. Zorganizovala úklid hřiště (odvezeny dva kontejnery odpadků a haraburdí).

Po zkušenostech, kdy se uklizený nepořádek na hřišti znovu velmi rychle objevil, rozhodla pracovní skupina, že prvním „stavebním“ počinem musí být důkladná oprava plotu.

V současnosti je již na hřišti pískoviště, klouzačky, prolézačky a lavičky. Doufáme, že se brzy objeví další atrakce.

Hřiště krátce po rekonstrukci

Chcete-li podpořit opravu hřiště, chcete-li se podílet na prospěšné práci, přispějte časem, nápady – kontaktujte náš sbor a připojte se k práci pracovní skupiny.

Ve fotoalbu najdete další fotografie z dětského hřiště.

Jaro 2018

11. 4. 2018

Zdeněk připravil báječnou vycházku na Děvín. Při jarní brigádě jsme zvelebili hřiště a farní dvorek, 13. 5. 2018 pořádáme Koncert na podporu Domácího hospice Tabita a zveme vás i na další akce:

• Koinónia: Alfa 24. dubna 18:00 (úterý)
  • Koinónia: Beta 24. dubna 19:00 (úterý)
  • Zkouška sboru Libé Ň 25. dubna 18:30 (středa)
  • Zkouška sboru Fusion 26. dubna 17:00 (čtvrtek)
  • Dětský klub se výjimečně NEKONÁ 27. dubna (pátek)