Záchrana dětského hřiště v ulici V mezihoří

V těsné blízkosti našeho sboru (v ulici V mezihoří) se nachází dětské hřiště, které bylo již po mnoho let zcela zanedbané, prolézačky, houpačky a lavičky poškozené, pískoviště vlastně neexistující. Z plotu okolo hřiště zbylo několik sloupků a cárů pletiva.

Hřiště před rekonstrukcí

Hřiště před rekonstrukcí

Apely na městské zastupitelstvo nepomáhaly, neboť hřiště leží na pozemku patřícím Českým drahám. Když se obyvatelé blízkého okolí v roce 1997 dozvěděli, ze České dráhy chtějí hřiště zcela zrušit a pozemek pronajmout na depo náklaďáků, utvořila se skupina sousedů, která připravila petici proti zrušení hřiště.

Skupina později přešla pod střechu a právní zaštítění sboru Českobratrské církve evangelické a zformovala se jako Pracovní skupina pro záchranu hřiště.

Pracovní skupina po roce jednání pronajala hřiště od Českých drah za symbolickou částku a začala připravovat jeho opravu. Zorganizovala úklid hřiště (odvezeny dva kontejnery odpadků a haraburdí).

Po zkušenostech, kdy se uklizený nepořádek na hřišti znovu velmi rychle objevil, rozhodla pracovní skupina, že prvním „stavebním“ počinem musí být důkladná oprava plotu.

V současnosti je již na hřišti pískoviště, klouzačky, prolézačky a lavičky. Doufáme, že se brzy objeví další atrakce.

Hřiště krátce po rekonstrukci

Hřiště krátce po rekonstrukci

Chcete-li podpořit opravu hřiště, chcete-li se podílet na prospěšné práci, přispějte časem, nápady – kontaktujte náš sbor a připojte se k práci pracovní skupiny.

Ve fotoalbu najdete další fotografie z dětského hřiště.

Novinky

Podzimní minikurz "Základy křesťanské víry"

28. 9. 2018Roman Mazur

Jaký je Bůh podle Bible? Proč je postava Ježíše z Nazareta určující pro duchovní život miliónů lidí i na počátku 21. století? Jak dnes praktikovat křesťanskou duchovní cestu? Na tyto a podobné otázky odpovídá šestidílný minikurz, který nabízíme především novým zájemcům o křesťanství od středy 17. října. Podrobnosti na přiložené pozvánce. Čtěte více »

Nejbližší akce sboru

  • Dětský klub 19. října 15:30 (pátek)
  • Bohoslužby 21. října 9:30 (neděle, 21. po Trojici)
  • Slavnostní uvedení nových kazatelů v Ústí nad Labem 21. října 15:00 (neděle)
  • Kruh seniorů 22. října 14:30 (pondělí)
  • Dorost 22. října 18:00 (pondělí)