Záchrana dětského hřiště v ulici V mezihoří

V těsné blízkosti našeho sboru (v ulici V mezihoří) se nachází dětské hřiště, které bylo již po mnoho let zcela zanedbané, prolézačky, houpačky a lavičky poškozené, pískoviště vlastně neexistující. Z plotu okolo hřiště zbylo několik sloupků a cárů pletiva.

Hřiště před rekonstrukcí

Hřiště před rekonstrukcí

Apely na městské zastupitelstvo nepomáhaly, neboť hřiště leží na pozemku patřícím Českým drahám. Když se obyvatelé blízkého okolí v roce 1997 dozvěděli, ze České dráhy chtějí hřiště zcela zrušit a pozemek pronajmout na depo náklaďáků, utvořila se skupina sousedů, která připravila petici proti zrušení hřiště.

Skupina později přešla pod střechu a právní zaštítění sboru Českobratrské církve evangelické a zformovala se jako Pracovní skupina pro záchranu hřiště.

Pracovní skupina po roce jednání pronajala hřiště od Českých drah za symbolickou částku a začala připravovat jeho opravu. Zorganizovala úklid hřiště (odvezeny dva kontejnery odpadků a haraburdí).

Po zkušenostech, kdy se uklizený nepořádek na hřišti znovu velmi rychle objevil, rozhodla pracovní skupina, že prvním „stavebním“ počinem musí být důkladná oprava plotu.

V současnosti je již na hřišti pískoviště, klouzačky, prolézačky a lavičky. Doufáme, že se brzy objeví další atrakce.

Hřiště krátce po rekonstrukci

Hřiště krátce po rekonstrukci

Chcete-li podpořit opravu hřiště, chcete-li se podílet na prospěšné práci, přispějte časem, nápady – kontaktujte náš sbor a připojte se k práci pracovní skupiny.

Ve fotoalbu najdete další fotografie z dětského hřiště.

Novinky

Manželské večery

21. 1. 2018Roman Mazur

Manželské i partnerské páry srdečně zveme na cyklus 8 setkání „Manželské večery“, kde se ve dvojicích pokusíme společně najít nové inspirace pro naše vztahy. Podrobnosti na přiložené pozvánce. Čtěte více »

Nejbližší akce sboru

  • Kruh seniorů 22. ledna 14:30 (pondělí)
  • Setkání dorostu 22. ledna 18:00 (pondělí)
  • Základy křesťanské víry 4/6 25. ledna 8:30 (čtvrtek)
  • Klub rodičů s dětmi Libé Ňuňu 25. ledna 10:00 (čtvrtek)
  • Porada učitelů Nedělní školy 25. ledna 18:30 (čtvrtek)