Záchrana dětského hřiště v ulici V mezihoří

V těsné blízkosti našeho sboru (v ulici V mezihoří) se nachází dětské hřiště, které bylo již po mnoho let zcela zanedbané, prolézačky, houpačky a lavičky poškozené, pískoviště vlastně neexistující. Z plotu okolo hřiště zbylo několik sloupků a cárů pletiva.

Hřiště před rekonstrukcí

Hřiště před rekonstrukcí

Apely na městské zastupitelstvo nepomáhaly, neboť hřiště leží na pozemku patřícím Českým drahám. Když se obyvatelé blízkého okolí v roce 1997 dozvěděli, ze České dráhy chtějí hřiště zcela zrušit a pozemek pronajmout na depo náklaďáků, utvořila se skupina sousedů, která připravila petici proti zrušení hřiště.

Skupina později přešla pod střechu a právní zaštítění sboru Českobratrské církve evangelické a zformovala se jako Pracovní skupina pro záchranu hřiště.

Pracovní skupina po roce jednání pronajala hřiště od Českých drah za symbolickou částku a začala připravovat jeho opravu. Zorganizovala úklid hřiště (odvezeny dva kontejnery odpadků a haraburdí).

Po zkušenostech, kdy se uklizený nepořádek na hřišti znovu velmi rychle objevil, rozhodla pracovní skupina, že prvním „stavebním“ počinem musí být důkladná oprava plotu.

V současnosti je již na hřišti pískoviště, klouzačky, prolézačky a lavičky. Doufáme, že se brzy objeví další atrakce.

Hřiště krátce po rekonstrukci

Hřiště krátce po rekonstrukci

Chcete-li podpořit opravu hřiště, chcete-li se podílet na prospěšné práci, přispějte časem, nápady – kontaktujte náš sbor a připojte se k práci pracovní skupiny.

Ve fotoalbu najdete další fotografie z dětského hřiště.

Novinky

Letní novinky

13. 7. 2018

Nová fotoalba:

Nejbližší akce: Trocha inspirace:

Nejbližší akce sboru

  • Bohoslužby 22. července 9:30 (neděle, 8. po Trojici)
  • Letní biblická hodina 25. července 18:00 (středa)
  • Bohoslužby se křty školních dětí 29. července 9:30 (neděle, 9. po Trojici)
  • Letní biblická hodina 1. srpna 18:00 (středa)
  • Začíná sborová rekreace v Bělči nad Orlicí 4. srpna 18:00 (sobota)