Fotoalbum

Sborová vycházka Ďáblickým hájem

V neděli 1. května 2011 jsme společně vyrazili z Kobylis k památníku v kobyliské střelnici a následně do Ďáblického háje. I díky tomu, že nám přálo počasí, jsme se sešli v rekordním počtu a vycházku si parádně užili!

Slib nového staršovstva

V rámci bohoslužeb v neděli 15. května 2011 složili slib nově zvolení členové staršovstva a náhradníci. Slib přijala seniorátní kurátorka Zdeňka Skuhrová z hvozdnického sboru. Nové staršovstvo bylo zvolena na funkční období 2011 - 2017.

Noc literatury 2011 v naší kapli

Ve středu 11. května 2011 předčítal v naší kapli v rámci velké akce Noc literatury herec Martin Preiss z knihy holandského autora K. Abdolaha Dům u mešity. V přibližně 10 sadách čtení na 15 místech v okolí Palmovky se vystřídalo kolem 10.000 posluchačů!

Jarní brigáda 2011

V sobotu 2. dubna 2011 se konal již pátý ročník tradiční jarní brigády na farním dvorku a na dětském hřišti, které provozujeme. Stihli jsme upravit vše potřebné a odvezeným odpadem naplnili kontejner o objemu 8 krychlových metrů. Co se týče účastníků, čle

Sborová vycházka na Prosek

V neděli 27. března 2011 jsme se vydali od vysočanského nádraží vzhůru do kopce kolem Flajšnerky a Jetelky na Starý Prosek. Nevynechali jsme románský kostelík sv. Václava a hřbitov, kde jsou pochováni místní „velikáni“. Počasí nám přálo.

Biblické rostliny Středozemí

Beseda s Ing. Kuklíkem nás provedla místy, kudy chodili proroci a apoštolové z hlediska rostlin.

Sborový karneval 2011

V sobotu 26. února 2011 proběhl v naší kapli proměněné na velkou hernu druhý ročník sborového karnevalu. Fotografie Vás snad přesvědčí, že si to všichni náramně užili, i díky důkladné přípravě velké skupiny organizátorů a pomocníků...

Bible a Velký třesk

Setkání s astronomem Jiřím Grygarem se uskutečnilo ve středu 5. ledna 2011. Poutavé vyprávění známého astronoma nám malinko poodhalilo tajemství vesmíru i naší Země.

Biblické přírodní katastrofy

Povídání nejen o biblických katastrofách se uskutečnilo ve středu 3. listopadu 2010 v naší kapli. Doc. RNDr. Zdeněk Kukal, DrSc. vyprávěl nejen o katastrofách, ale i o pohledu geologa na biblické události.

Seniorátní den 2010 na Hvozdnici

V neděli 12. září 2010 se konal premiérový "Seniorátní den" - setkání především pro rodiny s dětmi z evangelických sborů Prahy a okolí. Akce proběhla v novém areálu hvozdnické fary a výjimečným způsobem ji přálo počasí.

Podzimní minikurz "Základy křesťanské víry"

28. 9. 2018Roman Mazur

Jaký je Bůh podle Bible? Proč je postava Ježíše z Nazareta určující pro duchovní život miliónů lidí i na počátku 21. století? Jak dnes praktikovat křesťanskou duchovní cestu? Na tyto a podobné otázky odpovídá šestidílný minikurz, který nabízíme především novým zájemcům o křesťanství od středy 17. října. Podrobnosti na přiložené pozvánce. Čtěte více »

• Bohoslužby 21. října 9:30 (neděle, 21. po Trojici)