Cestami víry

Zde nabízíme pestrou směs textů, které zajímavým způsobem přibližují, jak se konkrétní člověk může stát křesťanem nebo jak pak víra ovlivňuje jeho život či postoje. Záměrně kombinujeme vyprávění obyčejných lidí i známých českých i světových osobností. Po kliknutí na nadpis se zobrazí celý článek. Nejnovější texty jsou přidávány nahoru.

Víra mi pomohla jít dál

Jana Hrdá byla jednou z nejvýznamnějších českých aktivistek za práva lidí s postižením. Sama po autonehodě v roce 1982 ochrnutá na většinu těla dokázala zavést v Česku systém osobní asistence a zásadně tak zlepšit kvalitu života lidí s různým postižením… Celý text »

Jak jsem hledal a nakonec byl nalezen

Pocházím z nevěřící rodiny. Moje maminka byla učitelkou, otec měl několik povolání, nakonec byl chemikem ve sklárnách. Žili jsme v rámci svého světového vědeckého názoru. Bůh u nás nebyl tabuizovaným tématem, ale nemluvilo se o něm. Vždyť přece neexistuje. Celý text »