Cestami víry

Zde nabízíme pestrou směs textů, které zajímavým způsobem přibližují, jak se konkrétní člověk může stát křesťanem nebo jak pak víra ovlivňuje jeho život či postoje. Záměrně kombinujeme vyprávění obyčejných lidí i známých českých i světových osobností. Po kliknutí na nadpis se zobrazí celý článek. Nejnovější texty jsou přidávány nahoru.

Je těžké žít pozemský život s čistým štítem

Během vojenské služby jsem při nočních službách přečetl Bibli Pocházím z ateistické rodiny. Na střední jsem chodíval poslouchat chrámovou hudbu, v prvním zaměstnání naslouchal mému vedoucímu – praktikujícímu katolíkovi. Během vojenské služby jsem při nočních službách přečetl Bibli. Celý text »

Víra mi pomohla jít dál

Jana Hrdá byla jednou z nejvýznamnějších českých aktivistek za práva lidí s postižením. Sama po autonehodě v roce 1982 ochrnutá na většinu těla dokázala zavést v Česku systém osobní asistence a zásadně tak zlepšit kvalitu života lidí s různým postižením… Celý text »

Jak jsem hledal a nakonec byl nalezen

Pocházím z nevěřící rodiny. Moje maminka byla učitelkou, otec měl několik povolání, nakonec byl chemikem ve sklárnách. Žili jsme v rámci svého světového vědeckého názoru. Bůh u nás nebyl tabuizovaným tématem, ale nemluvilo se o něm. Vždyť přece neexistuje. Celý text »

Bůh není šachista

David Navara (*1985) je český šachista patřící do světové špičky. v současnosti (únor 2012) je 32. šachistou světového žebříku a 1. šachistou českého žebříčku. Zatím nejvýše figuroval v žebříčku světové šachové organizace FIDE v říjnu 2006, kdy byl na 13. místě. Celý text »

Jak jsem se stala "organizovanou"

Jsem původem z nevěřící rodiny, kde téma Boha spadalo mezi tabuizovaná témata (podobně jako např. menstruace), o kterých se nikdo nikdy nebaví. Přesto, kam až má paměť sahá, jsem měla jeden obrovský dar – víru. Byla jsem prostě „jiná“… Celý text »

Potřebovala jsem někam chodit

My mladší si už neumíme představit, jaké to asi bylo vyrůstat v časech kolem války… Narodila jsem se v roce 1929. Když mi bylo 5 let, umřela mi na angínu maminka. Tehdy ještě nebyl penicilin. Tatínkova druhá manželka byla katolička. Chodila na mše, taky zpívala na kůru, protože měla krásný hlas… Celý text »

Dlouhá cesta na Východ a zase zpátky

Východní stopa… Narodil jsem se v době 2. světové války. Rodiče byli křtěnými katolíky, ale nepamatuji se, že bychom spolu chodili do kostela. I já jsem ovšem byl pokřtěn v krásném barokním kostele a v prvních školních letech navštěvoval náboženství. Razítek andělíčků, která katecheta dával do sešitu, jsem však příliš nenastřádal. Celý text »

Neobyčejný obrat obyčejného kluka

Byl jsem typickým „Husákovým dítětem“… Ke kostelům, církvím nebo křesťanské víře jsem až do svých 16 let neměl negativní vztah. Neměl jsem k nim totiž vztah vlastně žádný. Jako obyčejné dítě průměrné rodiny předpřevratových 80. let jsem tyto pojmy vnímal jen jako ozvuky historie… Celý text »

Bono Vox a přestup z říše karmy do říše soucitu

Bon Vox (*1960), vlastním jménem Paul David Hewson, je spoluzakladatelem a zpěvákem U2, jedné z nejslavnějších rockových kapel současnosti. Ke křesťanství se hlásí otevřeně a dlouhodobě. Celý text »

John Patitucci a víra, která je zásadní

John Patitucci (*1959), Američan s italskými předky, je jedním z nejlepších světových jazzových basistů, dvojnásobný držitel Grammy, člen kvarteta saxofonisty Waynea Shortera, které patří mezi nejvýznamnější světová jazzová tělesa současnosti… Celý text »

Novinky

Jaro 2018

11. 4. 2018

Při jarní brigádě jsme zvelebili hřiště a farní dvorek, 13. 5. 2018 pořádáme Koncert na podporu Domácího hospice Tabita a zveme vás i na další akce:

Nejbližší akce sboru

  • Bohoslužby 22. dubna 9:30 (neděle, 3. po Velikonocích)
  • Kruh seniorů 23. dubna 14:30 (pondělí)
  • Setkání dorostu 23. dubna 18:00 (pondělí)
  • Koinónia: Alfa 24. dubna 18:00 (úterý)
  • Koinónia: Beta 24. dubna 19:00 (úterý)