Knihy pro Theofila

Theofilos byl mladým mužem, který prožil svou konverzi (životní obrat ke křestanské víře v Boha) v prvních desetiletích existence křesťanské církve. Právě jemu věnoval své dílo Lukáš, jeden z evangelistů – životopisců Ježíše Krista. Níže bychom potenciálním Theofilům našich časů nabídli jako inspiraci pro jejich tázání a hledání zajímavé křesťanské knihy, především ze současnosti… Po kliknutí na nadpis se zobrazí celý článek.

Pět úrovní leadershipu

Ačkoli název a obal knihy působí spíše manažersko-prakticky, nenechte se mýlit. Manažerské a praktické prvky v ní najdete taky (těm se žádný vedoucí nakonec nevyhne), ještě mnohem více je však kniha vysvětlením leadershipu v křesťanském pojetí. Celý text »

Křesťanství a ateismus: Úplně jinak

Kniha americké křesťanského apologety (obránce víry) Dineshe D´Souzy je velmi nebezpečná především pro ty, kdo žijí v přesvědčení, že poznatky moderní vědy odsunuly víru křesťanů na smetiště dějin. Celý text »

Pět jazyků lásky

Kniha Garyho Chapmana přináší celou řadu inspirací pro hledání vytrvalé a věrné manželské lásky. Manželský poradce nás upozorňuje především na to, že jsou různé způsoby, jak milovanému/milované vyjádřit lásku, a na to, že Váš partner/Vaše partnerka možná ocení nejvíce právě ten „jazyk lásky“, který Vy sami třeba za tak důležitý nepovažujete. Celý text »

Léto 2017

4. 7. 2017Roman Mazur

Prázdninový sborový život je omezen jen na pravidelné nedělní bohoslužby od 9:30 hod. a středeční biblické hodiny pro všechny generace od 18:00 hod. Nejsou vyhlášeny ani úřední hodiny ve farní kanceláři, ale v případě potřeby je možno kontaktovat faráře nebo sekretářku sboru telefonicky či e-mailem.

• Bohoslužby 23. července 9:30 (neděle, 6. po Trojici)
  • Letní biblická hodina 26. července 18:00 (středa)
  • Bohoslužby 30. července 9:30 (neděle, 7. po Trojici)
  • Letní biblická hodina 2. srpna 18:00 (středa)