Knihy pro Theofila

Theofilos byl mladým mužem, který prožil svou konverzi (životní obrat ke křestanské víře v Boha) v prvních desetiletích existence křesťanské církve. Právě jemu věnoval své dílo Lukáš, jeden z evangelistů – životopisců Ježíše Krista. Níže bychom potenciálním Theofilům našich časů nabídli jako inspiraci pro jejich tázání a hledání zajímavé křesťanské knihy, především ze současnosti… Po kliknutí na nadpis se zobrazí celý článek.

Pět úrovní leadershipu

Ačkoli název a obal knihy působí spíše manažersko-prakticky, nenechte se mýlit. Manažerské a praktické prvky v ní najdete taky (těm se žádný vedoucí nakonec nevyhne), ještě mnohem více je však kniha vysvětlením leadershipu v křesťanském pojetí. Celý text »

Křesťanství a ateismus: Úplně jinak

Kniha americké křesťanského apologety (obránce víry) Dineshe D´Souzy je velmi nebezpečná především pro ty, kdo žijí v přesvědčení, že poznatky moderní vědy odsunuly víru křesťanů na smetiště dějin. Celý text »

Pět jazyků lásky

Kniha Garyho Chapmana přináší celou řadu inspirací pro hledání vytrvalé a věrné manželské lásky. Manželský poradce nás upozorňuje především na to, že jsou různé způsoby, jak milovanému/milované vyjádřit lásku, a na to, že Váš partner/Vaše partnerka možná ocení nejvíce právě ten „jazyk lásky“, který Vy sami třeba za tak důležitý nepovažujete. Celý text »

Libeňští evangelíci v médiích

26. 4. 2017Roman Mazur

Evangelický farář a teolog, člen našeho sboru Jakub Trojan oslavil v květnu 90. narozeniny. Magazín Christnet připravil u této příležitosti velký rozhovor s oslavencem. Podobně Rádio 7 v rámci pořadu Řeka života. // V dubnu 2017 byla Rádiem Proglas v rámci cyklu „Vítejte, senioři!“ připravena a odvysílána reportáž Rádia Proglas o Kruhu seniorů naší farnosti.

• Bohoslužby se křtem dospělé 28. května 9:30 (neděle, 6. po V. (Nanebevst.))
  • Kruh seniorů 29. května 14:30 (pondělí)
  • Setkání dorostu 29. května 18:00 (pondělí)
  • Setkání mládeže v domácnosti (info: 777 823 540) 1. června 18:30 (čtvrtek)