Knihy pro Theofila

Theofilos byl mladým mužem, který prožil svou konverzi (životní obrat ke křestanské víře v Boha) v prvních desetiletích existence křesťanské církve. Právě jemu věnoval své dílo Lukáš, jeden z evangelistů – životopisců Ježíše Krista. Níže bychom potenciálním Theofilům našich časů nabídli jako inspiraci pro jejich tázání a hledání zajímavé křesťanské knihy, především ze současnosti… Po kliknutí na nadpis se zobrazí celý článek.

Aby měl život smysl

V druhé půlce roku 2017 vyšla kniha Harolda S. Kushnera Aby měl život smysl. Autor je americký rabín, v Čechách je již známý z předcházejícího díla Když se zlé věci stávají dobrým lidem. Celý text »

Pět úrovní leadershipu

Ačkoli název a obal knihy působí spíše manažersko-prakticky, nenechte se mýlit. Manažerské a praktické prvky v ní najdete taky (těm se žádný vedoucí nakonec nevyhne), ještě mnohem více je však kniha vysvětlením leadershipu v křesťanském pojetí. Celý text »

Křesťanství a ateismus úplně jinak

Kniha americké křesťanského apologety (obránce víry) Dineshe D´Souzy je velmi nebezpečná především pro ty, kdo žijí v přesvědčení, že poznatky moderní vědy odsunuly víru křesťanů na smetiště dějin. Celý text »

Pět jazyků lásky

Kniha Garyho Chapmana přináší celou řadu inspirací pro hledání vytrvalé a věrné manželské lásky. Gary Chapman: Pět jazyků lásky Manželský poradce nás upozorňuje především na to, že jsou různé způsoby, jak milovanému/milované vyjádřit lásku, a na to… Celý text »

Novinky

Manželské večery

21. 1. 2018Roman Mazur

Manželské i partnerské páry srdečně zveme na cyklus 8 setkání „Manželské večery“, kde se ve dvojicích pokusíme společně najít nové inspirace pro naše vztahy. Podrobnosti na přiložené pozvánce. Čtěte více »

Nejbližší akce sboru

  • Základy křesťanské víry 4/6 25. ledna 8:30 (čtvrtek)
  • Klub rodičů s dětmi Libé Ňuňu 25. ledna 10:00 (čtvrtek)
  • Porada učitelů Nedělní školy 25. ledna 18:30 (čtvrtek)
  • Dětský klub 26. ledna 15:30 (pátek)
  • Začíná výjezdní schůze staršovstva 26. ledna 18:30 (pátek)