Kdo stvořil Stvořitele?

Pavel Kuneš: Kdo stvořil StvořiteleKniha Kdo stvořil Stvořitele? je dílem Pavla Kuneše (*1937), faráře, který mnoho desetiletí v katolické církvi pracoval s dětmi a mládeží a naučil se s nimi mluvit srozumitelnou a jasnou řečí i o tak obtížných věcech, jako je víra v neviditelného Boha. Kdo stvořil Stvořitele? je výběr z jeho článků napsaných během skoro dvaceti let pro dětský křesťanský časopis Nezbeda. V prvních oddílech knihy jsou krátká zamyšlení, v nichž vtipně a názorně vysvětluje mladším školním dětem základní pojmy křesťanského života. Probírá například krůček po krůčku Desatero, modlitbu Páně, svátosti a další. V druhé části knihy pak čtenář najde odpovědnu. Pavel Kuneš totiž měsíc co měsíc na stránkách časopisu odpovídal na zvědavé dětské otázky, jako třeba: Proč nemám říkat „hernajs“? Opravdu mi Pán Bůh pomůže, když se dostanu do úzkých? Může mít kočka pohřeb? Je pravda, že církev schovává některé části Bible? Proč je v kostele vždycky zima? Kdo stvořil Pána Boha? Kunešovy odpovědi na tyto a mnohé další otázky tvoří větší polovinu knihy. Na rozdíl od mnoha obrázkových knížek o křesťanství, v nichž výtvarná stránka převažuje, tato kniha se obrací k dětem především prostřednictví laskavého a moudrého slova. Texty doplňují ilustrace Jana Hrubého.

Pavel Kuneš: Kdo stvořil Stvořitele?, Triáda 2018

Podzimní minikurz "Základy křesťanské víry"

28. 9. 2018Roman Mazur

Jaký je Bůh podle Bible? Proč je postava Ježíše z Nazareta určující pro duchovní život miliónů lidí i na počátku 21. století? Jak dnes praktikovat křesťanskou duchovní cestu? Na tyto a podobné otázky odpovídá šestidílný minikurz, který nabízíme především novým zájemcům o křesťanství od středy 17. října. Podrobnosti na přiložené pozvánce. Čtěte více »