Moderní francouzské vyznání víry

Věříme v Ježíše Krista, jednorozeného Syna Božího, který se stal člověkem, abychom měli odpuštění, radost a spásu. Věříme, že zemřel a byl vzkříšen, aby nám dal vítězství nad smrtí a ujištění o našem vzkříšení. Věříme, že přijde v moci a slávě, jako přišel ve slabosti a ponížení.

Skrze něho věříme v Boha Otce, který nás přijímá za své děti a miluje nás, jako miluje Ježíše Krista.

Věříme v Ducha svatého, který působí v našem srdci a ujišťuje nás, že jsme Božími dětmi, který vede církev Božím slovem a zjevuje nám slávu Ježíše Krista. Věříme ve všeobecnou církev, viditelnou i neviditelnou, hříšnou i ospravedlněnou. Věříme, že jsme všichni spojeni s Ježíšem Kristem. Věříme, že království Boží je naší společnou nadějí. Amen.

(z bohoslužeb Francouzské reformované církve, 1996)

Noc kostelů 2018

23. 5. 2018Roman Mazur

V pátek 25. května Vás srdečně zveme na vernisáž objektů Ondřeje Tučka vystavených v naší kapli, vystoupení pěveckého sboru Gymnázia Na Pražačce, komponované pásmo hudby a slova Jakuba Trojana i na další program… Podrobný program zde.

• Bohoslužby 27. května 9:30 (neděle, Trojiční)
  • Kruh seniorů 28. května 14:30 (pondělí)
  • Setkání dorostu 28. května 18:00 (pondělí)
  • Koinónia: Alfa 29. května 18:00 (úterý)