Moderní francouzské vyznání víry

Věříme v Ježíše Krista, jednorozeného Syna Božího, který se stal člověkem, abychom měli odpuštění, radost a spásu. Věříme, že zemřel a byl vzkříšen, aby nám dal vítězství nad smrtí a ujištění o našem vzkříšení. Věříme, že přijde v moci a slávě, jako přišel ve slabosti a ponížení.Skrze něho věříme v Boha Otce, který nás přijímá za své děti a miluje nás, jako miluje Ježíše Krista.Věříme v Ducha svatého, který působí v našem srdci a ujišťuje nás, že jsme Božími dětmi, který vede církev Božím slovem a zjevuje nám slávu Ježíše Krista. Věříme ve všeobecnou církev, viditelnou i neviditelnou, hříšnou i ospravedlněnou. Věříme, že jsme všichni spojeni s Ježíšem Kristem. Věříme, že království Boží je naší společnou nadějí. Amen.

(z bohoslužeb Francouzské reformované církve, 1996)