Pokorný Bůh

Zdá se, že Bohu dělá radost, když může používat stromy, květiny, řeky, automobily, přátele, nepřátele, církevní budovy či obrazy k tomu, aby ohlašoval svoji přítomnost nebo aby uskutečnil své záměry…

Líčit Boha jako toho, kdo zasahuje přímo do představení – nemotorný deus ex machina přerušující repliky ostatních herců a převracející jeviště vzhůru nohama – je poněkud primitivní.

Oč přitažlivější je Bůh, který naznačuje, čeká na příležitost, a skrytě se snaží ovlivnit dění skrze herce i mimo ně, dokonce i tehdy, když jim zůstává neznámý.

Bůh, který se rozhodne takto jednat, je Bůh pokorný.

(Robert Barron, nar. 1959, americký římsko-katolický křestan a kněz)

Libeňští evangelíci v médiích

26. 4. 2017Roman Mazur

Evangelický farář a teolog, člen našeho sboru Jakub Trojan oslavil v květnu 90. narozeniny. Magazín Christnet připravil u této příležitosti velký rozhovor s oslavencem. Podobně Rádio 7 v rámci pořadu Řeka života. // V dubnu 2017 byla Rádiem Proglas v rámci cyklu „Vítejte, senioři!“ připravena a odvysílána reportáž Rádia Proglas o Kruhu seniorů naší farnosti.

• Bohoslužby se křtem dospělé 28. května 9:30 (neděle, 6. po V. (Nanebevst.))
  • Kruh seniorů 29. května 14:30 (pondělí)
  • Setkání dorostu 29. května 18:00 (pondělí)
  • Setkání mládeže v domácnosti (info: 777 823 540) 1. června 18:30 (čtvrtek)