Pokorný Bůh

Zdá se, že Bohu dělá radost, když může používat stromy, květiny, řeky, automobily, přátele, nepřátele, církevní budovy či obrazy k tomu, aby ohlašoval svoji přítomnost nebo aby uskutečnil své záměry…

Líčit Boha jako toho, kdo zasahuje přímo do představení – nemotorný deus ex machina přerušující repliky ostatních herců a převracející jeviště vzhůru nohama – je poněkud primitivní.

Oč přitažlivější je Bůh, který naznačuje, čeká na příležitost, a skrytě se snaží ovlivnit dění skrze herce i mimo ně, dokonce i tehdy, když jim zůstává neznámý.

Bůh, který se rozhodne takto jednat, je Bůh pokorný.

(Robert Barron, nar. 1959, americký římsko-katolický křestan a kněz)

Léto 2017

4. 7. 2017Roman Mazur

Prázdninový sborový život je omezen jen na pravidelné nedělní bohoslužby od 9:30 hod. a středeční biblické hodiny pro všechny generace od 18:00 hod. Nejsou vyhlášeny ani úřední hodiny ve farní kanceláři, ale v případě potřeby je možno kontaktovat faráře nebo sekretářku sboru telefonicky či e-mailem.

• Bohoslužby 23. července 9:30 (neděle, 6. po Trojici)
  • Letní biblická hodina 26. července 18:00 (středa)
  • Bohoslužby 30. července 9:30 (neděle, 7. po Trojici)
  • Letní biblická hodina 2. srpna 18:00 (středa)