To bych musela být fanatik!

„Já jsem taky věřící,“ řekla moje spolužačka a usmála se na mne.

„To je dobře. A jak se lišíš od těch nevěřících?“ zeptal jsem se jí takhle přesto, že takovou otázku nepovažuji za moc férovou.

Jaruška byla vždy pohotová a ukázala se takovou i nyní: „Chodím pravidelně každý rok na půlnoční.“

„Jen na půlnoční?“

„A jak často chodíš do kostela ty?“ zeptala se zvědavě.

„Chodím na mši svatou pravidelně v neděli a ve svátky. A když mi dovolí čas, tak i ve všední dny.“

Jarka se zhluboka nadechla a s podivem řekla: „To bych musela být fanatik!“

„Poslechni, Jaruško, máš manžela?“ zeptal jsem si jí. Ale raději jsem nevyzvídal kolikátého, protože u těch „věřících“ jeden nikdy neví.

„To víš, že mám,“ odpověděla a podivila se mé otázce.

„A jak často chodí domů?“

„Přece každý den.“

„A není ten tvůj manžel nějaký fanatik? Nepřehání to? Nestačilo by, aby se na tebe přišel podívat jednou za rok a dalších dvanáct měsíců jen říkal, že v tvoji existenci věří?“

Jarce došlo bez dalšího komentáře, že kdo má doopravdy někoho rád a opravdově mu věří, chodí k němu co nejčastěji, touží být tomu druhému nablízku.

Tak je tomu nejen ve vztazích mezi lidmi, ale také ve vztahu mezi člověkem a Bohem.

(Převzato z knihy Věroměr římskokatolického duchovního Maxe Kašparů, str. 26)

Před prázninová zahradní party

18. 6. 2018

V neděli 24. června proběhnou křtiny malého chlapečka a také velká zahradní party! Po bohoslužbách zůstaneme na farním dvorku a užijeme si společné odpoledne před tím, než se všichni rozprchneme na prázdniny :-) Přijďte v hojném počtu, těšíme se na vás!

• Koinónia: Beta 19. června 19:00 (úterý)
  • Rodinné bohoslužby k zakončení školního roku se křtem dítěte 24. června 9:30 (neděle, 4. po Trojici)
  • Večer pro sborové spolupracovníky 27. června 18:00 (středa)
  • Bohoslužby 1. července 9:30 (neděle, 5. po Trojici)