Věroměr

Je škoda, že ještě nikdo na světě nesestrojil věroměr – přístroj, kterým by se dala měřit velikost víry. Nemyslím tím víru v cokoliv. Mám na mysli víru křesťanů v Boha.

Pan farář by stál v neděli u dveří kostela a měřil by víru svých oveček. Potom by podle toho ušil na míru kázání, do kterého by ovečky dorostly, a jejich víra se po něm zvětšila.

Možná by ještě někdo vymyslel nějaký svatoměr na měření svatosti a další kutil by spojil oba dva vynálezy dohromady a měli bychom věrosvatoměr…

Pan farář by u kostelních dvěří měřil obojí… To by byla pomůcka!

Bylo by však ošemetné nechat někde takovou věc ležet volně. Co kdyby zařízení nějaký vtipálek vzal a šel přeměřit pana faráře?

(z knihy Věroměr římskokatolického autora Maxe Kašparů)

Libeňští evangelíci v médiích

26. 4. 2017Roman Mazur

Evangelický farář a teolog, člen našeho sboru Jakub Trojan oslavil v květnu 90. narozeniny. Magazín Christnet připravil u této příležitosti velký rozhovor s oslavencem. Podobně Rádio 7 v rámci pořadu Řeka života. // V dubnu 2017 byla Rádiem Proglas v rámci cyklu „Vítejte, senioři!“ připravena a odvysílána reportáž Rádia Proglas o Kruhu seniorů naší farnosti.

• Bohoslužby se křtem dospělé 28. května 9:30 (neděle, 6. po V. (Nanebevst.))
  • Kruh seniorů 29. května 14:30 (pondělí)
  • Setkání dorostu 29. května 18:00 (pondělí)
  • Setkání mládeže v domácnosti (info: 777 823 540) 1. června 18:30 (čtvrtek)