Modlitba Tomáše Mora

Dej mi tělesné zdraví, Pane, s nutným smyslem pro to, abych tělo zachoval pokud možno v pořádku.

Dej mi svatou duši, Pane, která nepouští ze zřetele to, co je dobré a čisté, aby se nedala zastrašit zlem, ale nalezla prostředky, které uvedou věci zase do pořádku.

Dej mi duši, které je cizí nuda, která nezná reptání a vzdychání a naříkání, a nedovol, abych si dělal příliš mnoho starostí o to naparující se cosi, které se nazývá „já“.

Pane, dej mi smysl pro humor. Dej mi milost, abych rozuměl žertu, abych poznal v životě trochu štěstí a jiným z něho něco rozdal.

Písňová úprava

1. Dopřej mi chuť k jídlu, Pane, a také něco, co bych jed.

Dej mi zdravé tělo, Pane, a nauč mě s ním zacházet.

2. Dej mi zdravý rozum, Pane, ať vidím dobro kolem nás.

Ať se hříchem nevyděsím a napravit jej umím včas.

3. Dej mi mladou duši, Pane, ať nenaříká, nereptá.

Dej, ať neberu moc vážně své pošetilé, malé já.

4. Dej mi, prosím, humor, Pane, a milost, abych chápal vtip.

Ať mám radost ze života a umím druhé potěšit.

Thomas More (1478 – 1535) byl anglický právník, spisovatel a politik, popravený anglickým králem Jindřichem VIII. kvůli svému nesouhlasu s odtržením anglické (anglikánské) církve od římskokatolické církve. Katolická církev ho uznává za světce.

Podzimní minikurz "Základy křesťanské víry"

28. 9. 2018Roman Mazur

Jaký je Bůh podle Bible? Proč je postava Ježíše z Nazareta určující pro duchovní život miliónů lidí i na počátku 21. století? Jak dnes praktikovat křesťanskou duchovní cestu? Na tyto a podobné otázky odpovídá šestidílný minikurz, který nabízíme především novým zájemcům o křesťanství od středy 17. října. Podrobnosti na přiložené pozvánce. Čtěte více »

• Dětský klub 19. října 15:30 (pátek)