Modlitba Tomáše Mora

Dej mi tělesné zdraví, Pane, s nutným smyslem pro to, abych tělo zachoval pokud možno v pořádku.

Dej mi svatou duši, Pane, která nepouští ze zřetele to, co je dobré a čisté, aby se nedala zastrašit zlem, ale nalezla prostředky, které uvedou věci zase do pořádku.

Dej mi duši, které je cizí nuda, která nezná reptání a vzdychání a naříkání, a nedovol, abych si dělal příliš mnoho starostí o to naparující se cosi, které se nazývá „já“.

Pane, dej mi smysl pro humor. Dej mi milost, abych rozuměl žertu, abych poznal v životě trochu štěstí a jiným z něho něco rozdal.

Písňová úprava

1. Dopřej mi chuť k jídlu, Pane, a také něco, co bych jed.

Dej mi zdravé tělo, Pane, a nauč mě s ním zacházet.

2. Dej mi zdravý rozum, Pane, ať vidím dobro kolem nás.

Ať se hříchem nevyděsím a napravit jej umím včas.

3. Dej mi mladou duši, Pane, ať nenaříká, nereptá.

Dej, ať neberu moc vážně své pošetilé, malé já.

4. Dej mi, prosím, humor, Pane, a milost, abych chápal vtip.

Ať mám radost ze života a umím druhé potěšit.

Thomas More (1478 – 1535) byl anglický právník, spisovatel a politik, popravený anglickým králem Jindřichem VIII. kvůli svému nesouhlasu s odtržením anglické (anglikánské) církve od římskokatolické církve. Katolická církev ho uznává za světce.

Manželské večery

21. 1. 2018Roman Mazur

Manželské i partnerské páry srdečně zveme na cyklus 8 setkání „Manželské večery“, kde se ve dvojicích pokusíme společně najít nové inspirace pro naše vztahy. Podrobnosti na přiložené pozvánce. Čtěte více »

• Základy křesťanské víry 4/6 25. ledna 8:30 (čtvrtek)