Modlitba Tomáše Mora

Dej mi tělesné zdraví, Pane, s nutným smyslem pro to, abych tělo zachoval pokud možno v pořádku.

Dej mi svatou duši, Pane, která nepouští ze zřetele to, co je dobré a čisté, aby se nedala zastrašit zlem, ale nalezla prostředky, které uvedou věci zase do pořádku.

Dej mi duši, které je cizí nuda, která nezná reptání a vzdychání a naříkání, a nedovol, abych si dělal příliš mnoho starostí o to naparující se cosi, které se nazývá „já“.

Pane, dej mi smysl pro humor. Dej mi milost, abych rozuměl žertu, abych poznal v životě trochu štěstí a jiným z něho něco rozdal.

Písňová úprava

1. Dopřej mi chuť k jídlu, Pane, a také něco, co bych jed.

Dej mi zdravé tělo, Pane, a nauč mě s ním zacházet.

2. Dej mi zdravý rozum, Pane, ať vidím dobro kolem nás.

Ať se hříchem nevyděsím a napravit jej umím včas.

3. Dej mi mladou duši, Pane, ať nenaříká, nereptá.

Dej, ať neberu moc vážně své pošetilé, malé já.

4. Dej mi, prosím, humor, Pane, a milost, abych chápal vtip.

Ať mám radost ze života a umím druhé potěšit.

Thomas More (1478 – 1535) byl anglický právník, spisovatel a politik, popravený anglickým králem Jindřichem VIII. kvůli svému nesouhlasu s odtržením anglické (anglikánské) církve od římskokatolické církve. Katolická církev ho uznává za světce.

Jaro 2018

11. 4. 2018

Při jarní brigádě jsme zvelebili hřiště a farní dvorek, 13. 5. 2018 pořádáme Koncert na podporu Domácího hospice Tabita a zveme vás i na další akce:

• Bohoslužby 22. dubna 9:30 (neděle, 3. po Velikonocích)
  • Kruh seniorů 23. dubna 14:30 (pondělí)
  • Setkání dorostu 23. dubna 18:00 (pondělí)
  • Koinónia: Alfa 24. dubna 18:00 (úterý)
  • Koinónia: Beta 24. dubna 19:00 (úterý)