Novinky

Evangelíci a Bible pro 21. století

28. 4. 2009Roman Mazur

Většina evangelíků zaregistrovala společně s většinou společnosti uvedení na trh nového překladu Bible pod názvem Bible pro 21. století. Tento překlad vznikl v evangelikálních kruzích novějších církví. Zde nabízíme našim členům a přátelům naše předběžné stanovisko pro základní orientaci kolem tohoto projektu.

Nejnovější fotoalba

28. 4. 2009Roman Mazur

Zde naleznete odkazy na nejnovější fotoalba:

Vycházka Karlštejnskem – zde.

Brigáda na dětském hřišti a na farním dvorku: zde.

Vycházka Libní II – zde.

Únorový bowlingový turnaj třicátníků – zde.

Vánoční divadlo dětí a mládeže – zde.

Zpráva o životě a stavu sboru

14. 4. 2009Roman Mazur

Staršovstvo („správní rada“) našeho sboru připravilo pro únorové sborové shromáždění („členská schůze“) Zprávu o životě a stavu našeho sboru za rok 2008. Sborovým shromážděním byla zpráva následně přijata. Chcete-li, čtěte zde.

Velikonoční bohoslužby

9. 4. 2009Roman Mazur

Srdečně zveme na sváteční velikonoční bohoslužby!

Zelený čtvrtek, 9. dubna:

18:00 hod, s večeří Páně, v klubovně kolem stolů

Velký pátek, 10 dubna:

9:30 hod., s večeří Páně

Velikonoční neděle, 12. dubna:

9:30 hod., s večeří Páně

Všechna shromáždění se konají na adrese našeho sboru: U Pošty 1098/6, Praha 8 – Libeň. Jak se k nám dostanete, se dočtete zde.

Úklid dětského hřiště a farního dvorku

30. 3. 2009Roman Mazur

Srdečně zveme uživatele dětského hřiště v ulici v Mezihoří, obyvatele domu U Pošty 1098/6 a členy evangelického sboru na jarní dvojbrigádu. Uskuteční se v sobotu 4. 4. 2009 od 9:00 do 13:00 hod. V tomto čase jarně uklidíme jak dětské hřiště (jeho uživatelé a členové sboru), tak farní dvorek (obyvatelé domu a členové sboru). Můžete-li si donést nebo dovézt vlastní nářadí, přivítáme to, protože vzhledem k předpokládané účasti několika desítek lidí máme obavu, že erární nářadí možná nebude stačit. Kvůli pro tuto příležitost přistavenému kontejneru se brigáda uskuteční za každého počasí.

Pojďte se s námi opět projít Libní!

24. 3. 2009Roman Mazur

Milí přátelé, scházíme se v libeňském evangelickém sboru, ale známe dobře historii blízkého okolí naší kaple? Zveme Vás na druhou procházku Libní. Sejdeme se v neděli 29. března 2009 v 14:00 hod. před hlavním vchodem do libeňského zámečku. Projdeme se okolo nejznámějších budov staré Libně a připomeneme si jejich historii. Srdečně zvou a těší se manželé Hrdličkovi.

Fotoalba z Vánoc a z bowlingu třicátníků

23. 2. 2009Roman Mazur

Konečně se nám podařilo doplnit fotoalbum z vánočního divadla dětí a mládeže, prozatím povětšinou z naskenovaných papírových fotografií. Najdete ho zde. Rovněž jsme nově zařadili sérii fotografií z bowlingového turnaje třicátníků – zde.

Setkání sborových spolupracovníků

22. 1. 2009Roman Mazur

Všechny spolupracovnice a spolupracovníky našeho sboru srdečně zveme na krátký program a společný oběd v rámci rodinné neděle dne 1. února 2009. Podrobnosti zde. Čtěte více »

Bowling třicátníků 1. února

22. 1. 2009Roman Mazur

V neděli 1. února od 16:00 hod. obsadíme se skupinou třicátníků na dvě hodiny tři bowlingové dráhy v Kyjích. Po roce opět změříme své síly jako ryzí amatéři ve dvou kolech bowlingového turnaje. Dosavadní třicátnický rekord drží Pavla Svobodová, která za jedno kolo uhrála 119 bodů. Celkové vítězství obhajuje náš farář Roman Mazur.

Akce probíhá ve stejném dni jako setkání sborových spolupracovníků (to končí v 13:00 hod.). Za termínovou náročnost se omlouváme a doufáme, že si s ní poradíte…:-)

Popis cesty naleznete zde: http://jrclubbowling.prolidi.net/cs/kontakt.php

Vyprávění o Libni

6. 1. 2009Martin Calta

V souvislosti s podzimní vycházkou bezprostředním okolím našeho sboru připravil František Hrdlička, člen sboru, průřez dějinami a informacemi o naší libeňské čtvrti. Na jeho blogu jsou informace průběžně doplňovány.

Sváteční bohoslužby

16. 12. 2008Roman Mazur

Srdečně zveme na sváteční bohoslužby v adventu a o Vánocích!

Neděle 21. 12., 9:30 hod.:

Adventní bohoslužby s vánočním divadlem dětí a mládeže (fotografie z loňského divadla najdete zde)

Středa 24. 12., 16:00 hod.:

Štědrovečerní bohoslužby

Středa 24. 12., 22:00 hod.:

„Půlnoční“ štědrovečerní bohoslužby

Čtvrtek 25. 12., 9:30 hod.:

Sváteční bohoslužby s večeří Páně

Pátek 26. 12., 9:30 hod.:

Sváteční bohoslužby (káže P. Smetana)

Všechna shromáždění se konají v kapli našeho sboru na adrese: U Pošty 1098/6, Praha 8 – Libeň. Jak se k nám dostanete, se dočtete zde.

Staršovstvo rozhodlo o darech

16. 12. 2008Roman Mazur

Staršovstvo našeho sboru rozhodlo na své listopadové schůzi o humanitárních a církevních projektech, které v roce 2008 podpoříme z prostředků, které vyděláme hospodářskou činností nebo vybereme mezi svými členy. Čtěte více »

Nové letní i podzimní fotoalba

10. 11. 2008Roman Mazur

S tím, jak se po prázdninách opět naplno rozběhla činnost našeho sboru, tak v sekci fotoalb nyní rychle přibývají nové sady fotografií. Zde je série fotografií z letního pobytu rodin v Bělči nad Orlicí. Asi patnáct rodin z našeho i z jiných sborů tam prožilo příjemnou týdenní rekreaci. Tady je k nalezení několik fotografií z pouštění draků. Tady jsou fotografie z listopadových křtin dvou malých dětí a zde obrázky z již druhé podzimní sborové vycházky.

Rodinná neděle s Věrou Lukášovou

9. 10. 2008Roman Mazur

Srdečně všechny zveme na diskuzi a posezení se sestrou Věrou Lukášovou, výraznou osobností obecně prospěšné společnosti Jeden svět, a členkou sousedního jarovského evangelického sboru. Setkání s ní se uskuteční po bohoslužbách v neděli 19. října (přibližně od 11:00 hod do 12:30 hod.). Zájemce o společný oběd na konci tohoto setkání prosíme, aby s sebou přinesli guláš, přibližně v takovém množství, jaké sami zkonzumují:-).

Pojďte s námi do Voděradských bučin!

29. 9. 2008Roman Mazur

Milí přátelé, léto sice pominulo, ale časný podzim je také hezká roční doba a zajisté i Vás mocně láká ven. V první poprázdninové vycházce zamíříme v neděli 5. října ještě kousek dál z města – do Voděradských bučin. Je to známá rezervace poblíž jevanských rybníků a touto dobou by už měla hýřit barvami i vůněmi. Čtěte více »

S novým školním rokem...

1. 9. 2008Roman Mazur

…se opět rozbíhají běžné aktivity našeho sboru, především generační setkání v týdnu. Jejich harmonogram najdete vpravo v Kalendáři akcí. Jste srdečně zváni!

Prázdniny v našem sboru

20. 6. 2008Roman Mazur

Z pravidelných akcí se o prázdninách konají jen bohoslužby – v neděli od 9:30 hod. Ostatní aktivity – dětský klub, mládež, třicátníci, Kruh seniorů, biblické hodiny – se rozběhnou opět až v září. Úřední hodiny jsou v měsících červenci a srpnu vypsány na úterý od 9:00 do 12:00 hod. Přejeme Vám pěkné prázdniny!

Nový kalendář akcí na našem webu

14. 5. 2008Roman Mazur

Když sklouznete pohledem očí přibližně o decimetr doprava, zaregistrujete velkou změnu na našich webových stránkách. Od května 2008 je jejich součástí i průběžně aktualizovaný přehled akcí našeho sboru. Doufáme, že ho oceníte jako užitečného pomocníka!

Nová fotoalba

30. 4. 2008Roman Mazur

Hned několik nových fotoalb přináší momentky ze sborových událostí posledních měsíců: Zde najdete fotoalbum s obrázky z velikonočních křestních bohoslužeb. Zde jsou fotografie z pražské ZOO, kterou společně navštívily některé rodiny ze skupiny třicátníků. A zde uvidíte výběr fotografií z prezentace Pavla Smetany, který nám vyprávěl o své turecké cestě ve stopách apoštola Pavla.

Jarní sborová brigáda

27. 3. 2008Roman Mazur

V sobotu 30. března proběhne jarní sborová brigáda. Uklidíme a vylepšíme dvůr našeho domu i dětské hřiště, které máme ve správě. Pracovat se bude od 9:00 hod. do 14:00 hod., je možno se zúčastnit i jen části brigády. V případě nepříznivé předpovědi počasí se zde v pátek odpoledne oznámí odložení brigády. Srdečně zveme své členy i přátele!

Sborová vycházka do Libčic a dál...

27. 3. 2008Roman Mazur

Pojďte s námi na jarní výlet v neděli 6. dubna do Libčic nad Vltavou a dál! Chcete-li se dozvědět více, přečtěte si pozvání od Zdeňka Lauschmanna. Čtěte více »

Pozvánka na letní pouť do Španělska

9. 3. 2008Roman Mazur

Náš člen a presbyter Zdeněk Lauschmann pořádá pro zájemce z řad studentů a přátel Arcibiskupského gymnázia letní pouť do Santiaga de Compostela ve Španělsku. Čtěte více »

Sborová vycházka na Hradčany

5. 3. 2008Roman Mazur

Pojďte s námi na předjarní vycházku v neděli 9. března na Hradčany! Pozvání od Zdeňka Lauschmanna naleznete zde. Čtěte více »

Pozvánka na letní rekreaci v Bělči

20. 2. 2008Roman Mazur

Srdečně zveme zájemce z řad svých členů i přátel sboru k účasti na letní rodinné rekreaci. Proběhne v rámci celocírkevních pobytů v evangelickém středisku v Bělči nad Orlicí v termínu od 16. do 23. srpna. Předpokládáme, že jádro skupiny účastníků daného běhu budeme tvořit právě my. Vedením je pověřen náš farář Roman Mazur. Podrobnosti naleznete na stránkách oddělení výchovy a vzdělávání Synodní rady, a to zde.

Zpráva o životě a stavu sboru

13. 2. 2008Roman Mazur

Staršovstvo (= výkonný výbor) našeho sboru připravilo pro březnové sborové shromáždění „Zprávu o životě a stavu našeho sboru za rok 2007“. Chcete-li, čtěte zde.

Třicátníci na bowlingu

5. 2. 2008Roman Mazur

V neděli 27. ledna to třicátnici hezky „zkouleli“. Moc toho sice při té příležitosti nenafotili, ale podařilo se nám vybrat alespoň čtyři použitelné fotografie. Najdete je zde.

B. L. Martin hostem v našem sboru

18. 1. 2008Roman Mazur

V neděli 20. ledna bude hostem v našem sboru farář Bernard Louis Martin. Povede bohoslužby a poté bude hostem při posezení ve farním suterénu. Pohovoří na téma: Českobratrská církev evangelická jako první housle v koncertě evropských církví: Co je dnes dobré a potěšující v tradici a v životě naší církve?

Farář švýcarského původu Bernard Louis Martin strávil v Československu dvě období: čtyři roky v šedesátých letech (1966 – 1971) a 4 roky v současnosti (2004 – 2008). V obou působil jako farář naší církve. Se svou rodinou působil také tři roky v presbyteriánské církvi v jihomexickém státě Chiapas (1991 – 1994).

Jste srdečně zváni!

Fotoalba z adventní a vánoční doby

7. 1. 2008Roman Mazur

Sváteční adventní a vánoční aktivity našeho sboru přibližujeme ve dvou fotoalbech. Zde najdete, jak třicátníci se svými dětmi zdobili perníky. A zde fotografie z vánočního divadla s názvem „Čtvrtý mudrc“, které předvedli děti a mládež v neděli 23. prosince.

Sváteční bohoslužby na přelomu roku

25. 12. 2007Roman Mazur

Srdečně zveme na sváteční bohoslužby na přelomu roku!

Neděle 30. 12., 9:30 hod.: Nedělní bohoslužby

Úterý 1. 1., 9:30 hod.: Novoroční bohoslužby s večeří Páně

Obě shromáždění se konají v kapli našeho sboru na adrese: U Pošty 1098/6, Praha 8 – Libeň. Jak se k nám dostanete, se dočtete zde.

Sváteční bohoslužby

4. 12. 2007Roman Mazur

Srdečně zveme na sváteční bohoslužby v adventu a o Vánocích!

Neděle 23. 12., 9:30 hod.: Adventní bohoslužby s vánočním divadlem dětí a mládeže (fotografie z loňského divadla najdete zde)

Pondělí 24. 12., 16:00 hod.: Štědrovečerní bohoslužby

Pondělí 24. 12., 22:00 hod.: „Půlnoční“ štědrovečerní bohoslužby

Úterý 25. 12., 9:30 hod.: Sváteční bohoslužby s večeří Páně

Všechna shromáždění se konají v kapli našeho sboru na adrese: U Pošty 1098/6, Praha 8 – Libeň. Jak se k nám dostanete, se dočtete zde.

Nejbližší akce sboru

  • Bohoslužby 19. srpna 9:30 (neděle, 12. po Trojici)
  • Letní biblická hodina 22. srpna 18:00 (středa)
  • Bohoslužby se křtem dítěte 26. srpna 9:30 (neděle, 13. po Trojici)
  • Letní biblická hodina 29. srpna 18:00 (středa)
  • Rodinné bohoslužby s večeří Páně 2. září 9:30 (neděle, 14. po Trojici)