Novinky

Fotomanuál pro nováčky na bohoslužbách

15. 12. 2009Roman Mazur

Pokud chcete před svou případnou osobní návštěvou vědět, jak přibližně probíhají evangelické bohoslužby, klikněte zde.

Oslavy 80. výročí sboru

1. 12. 2009Roman Mazur

Ve dnech 14. – 15. listopadu 2009 proběhly oslavy 80. výročí založení našeho sboru. Oslavy měly čtyři hlavní části: v sobotu odpoledne souběžně probíhající vycházku po stopách historie našeho sboru (fotogalerie je zde) a vzpomínkové odpoledne (fotogalerie bude zde), večerní koncert souboru GESHEM (fotogalerie je zde) a nedělní slavnostní bohoslužby (kázání pronesené br. Smetanou je zde, fotografie jsou zde).

Oslavy 80. let našeho sboru

4. 11. 2009Roman Mazur

V těchto týdnech slaví náš evangelický sbor 80 let od svého osamostatnění. Oslavy proběhnou v týdnu od 9. do 15. listopadu 2009. Srdečně zveme své členy, přátele i širokou veřejnost! Čtěte více »

Nové české biblické překlady

29. 9. 2009Roman Mazur

Zde naleznete relativně důkladnou informaci faráře Romana Mazura o čtyřech nových kompletních biblických překladech, které jsou nebo brzy budou nabízeny české veřejnosti. Jeho text vznikl především díky podnětům ze sympozia o novodobých českých biblických překladech, které pořádalo Sdružení evangelikálních teologů v září 2009. Zde naleznete doplněnou reakci Jiřího Hoblíka.

Prázdninové aktuality

14. 7. 2009Roman Mazur

Již kompletní sadu fotografií z předprázdninového víkendového pobytu dětí v Čími naleznete zde.

Pětistému výročí narození Jana Kalvína bylo věnováno kázání v neděli 12. července 2009. K nalezení je zde.

Co nejdříve se pokusíme doplnit fotoalbum z týdenního rodinného pobytu v Bělči nad Orlicí.

Oslavy 80 let libeňského sboru

24. 6. 2009Roman Mazur

Na konci roku oslaví náš evangelický sbor 80 let od svého založení. Oslavy jsou naplánovány na víkend 14. – 15. listopadu 2009. V sobotu odpoledne bude připraven program pro přespolní účastníky oslav. Navečer proběhne koncert souboru GESHEM (spirituály a gospely). Hlavním bodem oslav pak budou slavnostní nedělní bohoslužby, které povede bývalý synodní senior a člen našeho sboru Pavel Smetana a hostem na nich bude synodní kurátorka Mahulena Čejková.

Grilování na farním dvorku

24. 6. 2009Roman Mazur

Srdečně zveme naše třicátníky i přátele na sobotní odpolední grilování na farním dvorku. Sejdeme se v 16:00 hod. Dospělí si budou moci popovídat a zazpívat, děti pohrát. Všichni společně budeme mít příležitost zakončit činnost skupiny třicátníků v končícím školním roce.

V případě deštivého počasí se bude „grilovat“ ve farní kuchyni a setkání proběhne v suterénním sálu a klubovně.

S sebou: maso na grilování a chléb. Ostatní (pochutiny, saláty, zelenina) budou zajištěny centrálně.

Další odklad výletu na zámek Loučeň

15. 5. 2009Roman Mazur

Vzhledem k nepříznivé předpovědi počasí na sobotu ("Frontální systém bude postupovat přes naše území dále k východu… Počasí přes den: Oblačno až zataženo, na většině území déšť nebo přeháňky, ojediněle bouřky.") opět odkládáme výlet (nejen) třicátníků na zámek Loučeň.

Evangelíci a Bible pro 21. století

28. 4. 2009Roman Mazur

Většina evangelíků zaregistrovala společně s většinou společnosti uvedení na trh nového překladu Bible pod názvem Bible pro 21. století. Tento překlad vznikl v evangelikálních kruzích novějších církví. Zde nabízíme našim členům a přátelům naše předběžné stanovisko pro základní orientaci kolem tohoto projektu.

Nejnovější fotoalba

28. 4. 2009Roman Mazur

Zde naleznete odkazy na nejnovější fotoalba:

Vycházka Karlštejnskem – zde.

Brigáda na dětském hřišti a na farním dvorku: zde.

Vycházka Libní II – zde.

Únorový bowlingový turnaj třicátníků – zde.

Vánoční divadlo dětí a mládeže – zde.

Zpráva o životě a stavu sboru

14. 4. 2009Roman Mazur

Staršovstvo („správní rada“) našeho sboru připravilo pro únorové sborové shromáždění („členská schůze“) Zprávu o životě a stavu našeho sboru za rok 2008. Sborovým shromážděním byla zpráva následně přijata. Chcete-li, čtěte zde.

Velikonoční bohoslužby

9. 4. 2009Roman Mazur

Srdečně zveme na sváteční velikonoční bohoslužby!

Zelený čtvrtek, 9. dubna:

18:00 hod, s večeří Páně, v klubovně kolem stolů

Velký pátek, 10 dubna:

9:30 hod., s večeří Páně

Velikonoční neděle, 12. dubna:

9:30 hod., s večeří Páně

Všechna shromáždění se konají na adrese našeho sboru: U Pošty 1098/6, Praha 8 – Libeň. Jak se k nám dostanete, se dočtete zde.

Úklid dětského hřiště a farního dvorku

30. 3. 2009Roman Mazur

Srdečně zveme uživatele dětského hřiště v ulici v Mezihoří, obyvatele domu U Pošty 1098/6 a členy evangelického sboru na jarní dvojbrigádu. Uskuteční se v sobotu 4. 4. 2009 od 9:00 do 13:00 hod. V tomto čase jarně uklidíme jak dětské hřiště (jeho uživatelé a členové sboru), tak farní dvorek (obyvatelé domu a členové sboru). Můžete-li si donést nebo dovézt vlastní nářadí, přivítáme to, protože vzhledem k předpokládané účasti několika desítek lidí máme obavu, že erární nářadí možná nebude stačit. Kvůli pro tuto příležitost přistavenému kontejneru se brigáda uskuteční za každého počasí.

Pojďte se s námi opět projít Libní!

25. 3. 2009Roman Mazur

Milí přátelé, scházíme se v libeňském evangelickém sboru, ale známe dobře historii blízkého okolí naší kaple? Zveme Vás na druhou procházku Libní. Sejdeme se v neděli 29. března 2009 v 14:00 hod. před hlavním vchodem do libeňského zámečku. Projdeme se okolo nejznámějších budov staré Libně a připomeneme si jejich historii. Srdečně zvou a těší se manželé Hrdličkovi.

Fotoalba z Vánoc a z bowlingu třicátníků

23. 2. 2009Roman Mazur

Konečně se nám podařilo doplnit fotoalbum z vánočního divadla dětí a mládeže, prozatím povětšinou z naskenovaných papírových fotografií. Najdete ho zde. Rovněž jsme nově zařadili sérii fotografií z bowlingového turnaje třicátníků – zde.

Setkání sborových spolupracovníků

22. 1. 2009Roman Mazur

Všechny spolupracovnice a spolupracovníky našeho sboru srdečně zveme na krátký program a společný oběd v rámci rodinné neděle dne 1. února 2009. Podrobnosti zde. Čtěte více »

Bowling třicátníků 1. února

22. 1. 2009Roman Mazur

V neděli 1. února od 16:00 hod. obsadíme se skupinou třicátníků na dvě hodiny tři bowlingové dráhy v Kyjích. Po roce opět změříme své síly jako ryzí amatéři ve dvou kolech bowlingového turnaje. Dosavadní třicátnický rekord drží Pavla Svobodová, která za jedno kolo uhrála 119 bodů. Celkové vítězství obhajuje náš farář Roman Mazur.

Akce probíhá ve stejném dni jako setkání sborových spolupracovníků (to končí v 13:00 hod.). Za termínovou náročnost se omlouváme a doufáme, že si s ní poradíte…:-)

Popis cesty naleznete zde: http://jrclubbowling.prolidi.net/cs/kontakt.php

Vyprávění o Libni

6. 1. 2009Martin Calta

V souvislosti s podzimní vycházkou bezprostředním okolím našeho sboru připravil František Hrdlička, člen sboru, průřez dějinami a informacemi o naší libeňské čtvrti. Na jeho blogu jsou informace průběžně doplňovány.

Sváteční bohoslužby

16. 12. 2008Roman Mazur

Srdečně zveme na sváteční bohoslužby v adventu a o Vánocích!

Neděle 21. 12., 9:30 hod.:

Adventní bohoslužby s vánočním divadlem dětí a mládeže (fotografie z loňského divadla najdete zde)

Středa 24. 12., 16:00 hod.:

Štědrovečerní bohoslužby

Středa 24. 12., 22:00 hod.:

„Půlnoční“ štědrovečerní bohoslužby

Čtvrtek 25. 12., 9:30 hod.:

Sváteční bohoslužby s večeří Páně

Pátek 26. 12., 9:30 hod.:

Sváteční bohoslužby (káže P. Smetana)

Všechna shromáždění se konají v kapli našeho sboru na adrese: U Pošty 1098/6, Praha 8 – Libeň. Jak se k nám dostanete, se dočtete zde.

Staršovstvo rozhodlo o darech

16. 12. 2008Roman Mazur

Staršovstvo našeho sboru rozhodlo na své listopadové schůzi o humanitárních a církevních projektech, které v roce 2008 podpoříme z prostředků, které vyděláme hospodářskou činností nebo vybereme mezi svými členy. Čtěte více »

Nové letní i podzimní fotoalba

10. 11. 2008Roman Mazur

S tím, jak se po prázdninách opět naplno rozběhla činnost našeho sboru, tak v sekci fotoalb nyní rychle přibývají nové sady fotografií. Zde je série fotografií z letního pobytu rodin v Bělči nad Orlicí. Asi patnáct rodin z našeho i z jiných sborů tam prožilo příjemnou týdenní rekreaci. Tady je k nalezení několik fotografií z pouštění draků. Tady jsou fotografie z listopadových křtin dvou malých dětí a zde obrázky z již druhé podzimní sborové vycházky.

Rodinná neděle s Věrou Lukášovou

9. 10. 2008Roman Mazur

Srdečně všechny zveme na diskuzi a posezení se sestrou Věrou Lukášovou, výraznou osobností obecně prospěšné společnosti Jeden svět, a členkou sousedního jarovského evangelického sboru. Setkání s ní se uskuteční po bohoslužbách v neděli 19. října (přibližně od 11:00 hod do 12:30 hod.). Zájemce o společný oběd na konci tohoto setkání prosíme, aby s sebou přinesli guláš, přibližně v takovém množství, jaké sami zkonzumují:-).

Pojďte s námi do Voděradských bučin!

29. 9. 2008Roman Mazur

Milí přátelé, léto sice pominulo, ale časný podzim je také hezká roční doba a zajisté i Vás mocně láká ven. V první poprázdninové vycházce zamíříme v neděli 5. října ještě kousek dál z města – do Voděradských bučin. Je to známá rezervace poblíž jevanských rybníků a touto dobou by už měla hýřit barvami i vůněmi. Čtěte více »

S novým školním rokem...

1. 9. 2008Roman Mazur

…se opět rozbíhají běžné aktivity našeho sboru, především generační setkání v týdnu. Jejich harmonogram najdete vpravo v Kalendáři akcí. Jste srdečně zváni!

Prázdniny v našem sboru

20. 6. 2008Roman Mazur

Z pravidelných akcí se o prázdninách konají jen bohoslužby – v neděli od 9:30 hod. Ostatní aktivity – dětský klub, mládež, třicátníci, Kruh seniorů, biblické hodiny – se rozběhnou opět až v září. Úřední hodiny jsou v měsících červenci a srpnu vypsány na úterý od 9:00 do 12:00 hod. Přejeme Vám pěkné prázdniny!

Nový kalendář akcí na našem webu

14. 5. 2008Roman Mazur

Když sklouznete pohledem očí přibližně o decimetr doprava, zaregistrujete velkou změnu na našich webových stránkách. Od května 2008 je jejich součástí i průběžně aktualizovaný přehled akcí našeho sboru. Doufáme, že ho oceníte jako užitečného pomocníka!

Nová fotoalba

30. 4. 2008Roman Mazur

Hned několik nových fotoalb přináší momentky ze sborových událostí posledních měsíců: Zde najdete fotoalbum s obrázky z velikonočních křestních bohoslužeb. Zde jsou fotografie z pražské ZOO, kterou společně navštívily některé rodiny ze skupiny třicátníků. A zde uvidíte výběr fotografií z prezentace Pavla Smetany, který nám vyprávěl o své turecké cestě ve stopách apoštola Pavla.

Jarní sborová brigáda

27. 3. 2008Roman Mazur

V sobotu 30. března proběhne jarní sborová brigáda. Uklidíme a vylepšíme dvůr našeho domu i dětské hřiště, které máme ve správě. Pracovat se bude od 9:00 hod. do 14:00 hod., je možno se zúčastnit i jen části brigády. V případě nepříznivé předpovědi počasí se zde v pátek odpoledne oznámí odložení brigády. Srdečně zveme své členy i přátele!

Sborová vycházka do Libčic a dál...

27. 3. 2008Roman Mazur

Pojďte s námi na jarní výlet v neděli 6. dubna do Libčic nad Vltavou a dál! Chcete-li se dozvědět více, přečtěte si pozvání od Zdeňka Lauschmanna. Čtěte více »

Pozvánka na letní pouť do Španělska

9. 3. 2008Roman Mazur

Náš člen a presbyter Zdeněk Lauschmann pořádá pro zájemce z řad studentů a přátel Arcibiskupského gymnázia letní pouť do Santiaga de Compostela ve Španělsku. Čtěte více »

Novinky

Zkouška vánočního divadla

7. 12. 2018

Již tuto neděli 16.12 se bude po bohoslužbách od 11:00 zkoušet vánoční divadlo, tak nezapomeňte a dorazte!

Nejbližší akce sboru

  • Bohoslužby s večeří Páně 16. prosince 9:30 (neděle, 3. adventní)
  • Zkouška vánočního divadla 16. prosince 11:00 (neděle)
  • Kruh seniorů: předvánoční setkání 17. prosince 14:30 (pondělí)
  • Koinónia Beta 17. prosince 18:00 (pondělí)
  • Dorost 17. prosince 18:00 (pondělí)