Čemu věříme?

S ostatními křesťany sdílíme víru v Boha – tajemného původce vesmíru i života v něm, a zároveň laskavého průvodce těch, kteří jsou vůči němu s důvěrou otevřeni.

S ostatními křesťany sdílíme rovněž víru v Ježíše Krista, jedinečné Boží ztělesnění v lidských dějinách..

Rovněž věříme v aktuální Boží působení prostřednictvím Ducha svatého, a to v lidských srdcích i společenstvích.

Křesťanskou víru prožíváme v protestantském zabarvení, tedy nepříliš obřadně, s důrazem na stále živou inspiraci a autoritu Bible, v otevřenosti otázkám a výzvám moderní doby.

Českobratrská církev evangelická je církví historicky navazující na českou a evropskou reformaci. Má necelých 90.000 členů v přibližně 250 farních sborech na území celé České republiky. Náš libeňský sbor má v současnosti asi 400 členů.

Další informace o křesťanském životě v našem společenství naleznete v sekci Poslání.

Léto 2017

4. 7. 2017Roman Mazur

Prázdninový sborový život je omezen jen na pravidelné nedělní bohoslužby od 9:30 hod. a středeční biblické hodiny pro všechny generace od 18:00 hod. Nejsou vyhlášeny ani úřední hodiny ve farní kanceláři, ale v případě potřeby je možno kontaktovat faráře nebo sekretářku sboru telefonicky či e-mailem.

• Bohoslužby 23. července 9:30 (neděle, 6. po Trojici)
  • Letní biblická hodina 26. července 18:00 (středa)
  • Bohoslužby 30. července 9:30 (neděle, 7. po Trojici)
  • Letní biblická hodina 2. srpna 18:00 (středa)