Čemu věříme?

S ostatními křesťany sdílíme víru v Boha – tajemného původce vesmíru i života v něm, a zároveň laskavého průvodce těch, kteří jsou vůči němu s důvěrou otevřeni.

S ostatními křesťany sdílíme rovněž víru v Ježíše Krista, jedinečné Boží ztělesnění v lidských dějinách..

Rovněž věříme v aktuální Boží působení prostřednictvím Ducha svatého, a to v lidských srdcích i společenstvích.

Křesťanskou víru prožíváme v protestantském zabarvení, tedy nepříliš obřadně, s důrazem na stále živou inspiraci a autoritu Bible, v otevřenosti otázkám a výzvám moderní doby.

Českobratrská církev evangelická je církví historicky navazující na českou a evropskou reformaci. Má necelých 90.000 členů v přibližně 250 farních sborech na území celé České republiky. Náš libeňský sbor má v současnosti asi 400 členů.

Další informace o křesťanském životě v našem společenství naleznete v sekci Poslání.

Libeňští evangelíci v médiích

26. 4. 2017Roman Mazur

Evangelický farář a teolog, člen našeho sboru Jakub Trojan oslavil v květnu 90. narozeniny. Magazín Christnet připravil u této příležitosti velký rozhovor s oslavencem. Podobně Rádio 7 v rámci pořadu Řeka života. // V dubnu 2017 byla Rádiem Proglas v rámci cyklu „Vítejte, senioři!“ připravena a odvysílána reportáž Rádia Proglas o Kruhu seniorů naší farnosti.

• Bohoslužby se křtem dospělé 28. května 9:30 (neděle, 6. po V. (Nanebevst.))
  • Kruh seniorů 29. května 14:30 (pondělí)
  • Setkání dorostu 29. května 18:00 (pondělí)
  • Setkání mládeže v domácnosti (info: 777 823 540) 1. června 18:30 (čtvrtek)