Čemu věříme?

S ostatními křesťany sdílíme víru v Boha – tajemného původce vesmíru i života v něm, a zároveň laskavého průvodce těch, kteří jsou vůči němu s důvěrou otevřeni.

S ostatními křesťany sdílíme rovněž víru v Ježíše Krista, jedinečné Boží ztělesnění v lidských dějinách..

Rovněž věříme v aktuální Boží působení prostřednictvím Ducha svatého, a to v lidských srdcích i společenstvích.

Křesťanskou víru prožíváme v protestantském zabarvení, tedy nepříliš obřadně, s důrazem na stále živou inspiraci a autoritu Bible, v otevřenosti otázkám a výzvám moderní doby.

Českobratrská církev evangelická je církví historicky navazující na českou a evropskou reformaci. Má necelých 90.000 členů v přibližně 250 farních sborech na území celé České republiky. Náš libeňský sbor má v současnosti asi 400 členů.

Další informace o křesťanském životě v našem společenství naleznete v sekci Poslání.

Aplikace do mobilů pro pravidelnou četbu Bible

15. 10. 2017Roman Mazur

Pro mobilní telefony s operačním operační systém Android doporučujeme např. tyto aplikace a stránky: Daily Words (hesla Jednoty bratrské) / www.dennicteni.cz / Slovo na den / You Version (různé plány na každodenní čtení Bible) / Taizé Readings / Hesla Jednoty bratrské / Quick Bible / And Bible.

• Dětský klub 24. listopadu 15:00 (pátek)
  • Bohoslužby 26. listopadu 9:30 (neděle, poslední po Trojici)
  • Kruh seniorů 27. listopadu 14:30 (pondělí)
  • Dorost 27. listopadu 18:00 (pondělí)