Polévka pro potřebné

Každou středu a čtvrtek rozdávají dobrovolníci z různých sborů Pražského seniorátu ČCE (Českobratrské církve evangelické) jídlo potřebným lidem. V chladných zimních měsících vaří teplou polévku, přes rok pak připravují obložené chleby. Na náš libeňský sbor přijde řada asi pětkrát do roka.

Čtvrteční příprava jídla a vaření vypadá zhruba následovně: Tanja s Danou den předem nebo ve čtvrtek ráno nakoupí chleby nebo suroviny na polévku a celý den chystají jídlo ve sborové kuchyňce. V zimě vaří fazolovou polévku v padesátilitrovém hrnci, v teplejších měsících připravují cca 150 porcí obložených chlebů. Jídlo pak odvezou před Hlavní nádraží a od šesti hodin ho rozdávají.

Podobně jako v Libni probíhá příprava i v ostatních sborech, termíny jsou rozebrané na rok dopředu. Podívejte se, kdy se vaří u vás a připojte se také!

S myšlenkou vařit pro lidi na ulici pravidelně polévky přišel farář Petr Špirko: „Kdo jiný potřebuje pomoct? To je skupina lidí, kteří si těžko pomohou sami.“ Výdej jídla pečlivě dozoruje dobrovolník Pavol ze Slovenska, který se před několika lety sám ocitl na ulici. Dnes pravidelně pomáhá s vařením a potom také s vydáváním polévky v parku před hlavním nádražím v Praze.

Projekt běží od roku 2014, podrobnější informace a manuál k přípravě jídla najdete na webu Pražského seniorátu ČCE.

Novinky

Velikonoce 2018

9. 3. 2018Roman Mazur

Své členy, přátele i širokou veřejnost srdečně zveme na postní i velikonoční bohoslužby, a stejně tak na sborové shromáždění (výroční členskou schůzi) a jarní brigádu. Podrobnosti najdete na přiložené pozvánce. Čtěte více »

Nejbližší akce sboru

  • Skupinky Koinónia: Beta 20. března 19:00 (úterý)
  • Koncert Fusion Havířov v kině Dlabačov (Bělohorská 125/24) 20. března 19:00 (úterý)
  • Zkouška pěveckého sboru 21. března 18:30 (středa)
  • Klub rodičů s dětmi Libé Ňuňu výjimečně ODPADÁ 22. března (čtvrtek)
  • Fusion Libeň – první zkouška 22. března 17:30 (čtvrtek)